Radek Kouřil

MŮJ PŘÍBĚH

Dnes žiji život, ve kterém jsem absolutně spokojený. Miluji osobní setkání, miluji ten pocit vidět tu radost v očích svých spokojených zákaznic. Každý den mám možnost realizovat se ze svých nápadů, vytvářet něco nového a užívat si  radost se svými převážně zákaznicemi.

Vždycky tomu tak nebylo. Zkoušel jsem prodávat přes internet. Levně jsem prodával v aukcích, které nefungovaly, zkoušel jsem e-shopy zdarma, chtěl jsem se prosadit na Fléru. Chodil jsem na semináře, účastnil se školení, nechal jsem si poradit a za to všechno jsem draze platil. Nic z toho nefungovalo.

Před šesti lety jsem měl pocit, že moje tvoření nemá žádný smysl. Byl jsem vystresovaný z toho, že v Asii vyrábí nevkusné anonymní kusy textilu a lidé po celém světě je kupují. Nechápal jsem jak je možné, že nikdo nehledá na šatech podpis švadleny. Že nikoho nezajímá proč někdo takový kabát vytvořil. Že se nikdo netouží radovat se mnou.

Pořídil jsem si lepší e-shop, nechal jsem si poradit od dražších specialistů, pořídil jsem si profesionální studiovou fotosestavu pro kvalitnější fotky, zaplatil si modelku, vydal se na další školení on-line marketingu. Stále se nic nezměnilo, jen peníze se vždy rozkutálely. Po dalších dvou letech jsem se rozhodl všechno změnit. Následovalo nelehké období, ale naučilo mě to mnohé. To bylo na podzim roku 2011.

Rozhodnutí jít se svými vlastními výrobky přímo za zákazníkem. Začal jsem zákaznice osobně hledat, abych jim mohl prezentovat své tašky a prodat jim. Vydal jsem se na výstavy, na zahradnické výstavy, na výstavy koček, na světovou výstavu koček. Na trhy, na farmářské trhy, řemeslné trhy a výroční jarmarky. Všude kde hledám, tam i prodávám. Konečně jsem našel svůj recept na radostný život, který mohu žít každý den. Moje tašky nakonec našly své obdovovatelky a spokojené zákaznice. Není nic snadnejšího než to opakovat každý den.

A tak jsem se rozhodl své zkušenosti sdílet s ostatními lidmi, kteří, stejně jako já, začínají s vlastní tvorbou a řeší problémy při její prezentaci a prodeji. Uspět s vlastní tvorbou na trzích a jarmarcích bude i pro Vás snadné.

Čtvrtým rokem každý týden navštěvuji trhy, jarmarky a slavnosti po celé České republice. Každý týden vyhodnocuji jejich přínos. Stále mě to baví a stále mě to posouvá kupředu. Je to stále zabavnější, přínáší mi to stále více peněz a mám pocit, že nové nápady přicházejí samy. Začít prodávat svou tvorbu na jarmarcích a trzích je nejrychlejší cesta vlastního rozvoje.

Vy už nemusíte tápat jak na to, hledat a draze experimentovat. Prošel jsem velký kus cesty za Vás a tak nemusíte opakovat mé chyby.

Radek Kouřil